Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 18:25
 
Terme Belediyesine 1 milyonluk 4 yeni araç
Terme Belediyesi araç filosuna kazandırdığı 4 yeni araç için 1 milyon liralık yatırım yaptı. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul araç filolarına kazandırdıkları yeni araçlarla Terme’ye daha güçlü bir araç filosu ile daha kaliteli hizmet sunmayı hedeflediklerini söyledi.
DİĞER Haberi
Terme Belediyesine 1 milyonluk 4 yeni araç

Terme Belediyesi, Terme’ye sunduğu hizmet olanaklarını artırmak, daha geniş alanda, daha hızlı hizmet verebilmek için araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Belediye bünyesine 1 milyon liralık bir yatırımla 4 yeni araç kazandırıldı. Son olarak 1 adet çok amaçlı su tanker, 1 adet 11+1 çöp kamyonu, 1 adet otobüs ve 1 adet çöp taksiyi araç filosuna dahil eden Terme Belediyesi’nin araç filosuna son 4 yılda 42 yeni araç kazandırıldı. 

“EŞİT STANDARTLARDA HİZMET”

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul 2014 yılında değişen Büyükşehir Belediyesi yasası ile birlikte ilçe belediyelerinin hizmet alanlarının arttığını dile getirirken Terme Belediyesinin büyükşehir belediyesi yasasının ardından hizmet alanının 40 kat büyüdüğünü dile getirdi. Başkan Kul, “Değişen büyükşehir belediyesi yasası ile birlikte belediyemizin hizmet alanı 40 kat büyüdü. 15 km2’lik bir alana hizmet veren belediyemiz 2014 yılından sonra 548 km2’ye hizmet vermeye başladı. Belediyemizin hizmet sınırları dâhilindeki vatandaşlarımıza daha eşit standartlarda hizmet sunabilmek için belediyemizin araç ve donanım gücünü arttırdık.” Dedi.

“42 YENİ ARAÇ”

Yeni alınan araçlar ile hizmet kalitesinin artacağına vurgu yapan Kul, “ Bu noktada göreve geldiğimiz günden beri belediyemizin araç filosuna 42 yeni araç kazandırarak ciddi bir yatırım yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Yine ilçemizin ihtiyaçlarına yönelik olarak 4 araç daha belediyemiz filosuna dâhil edildi.  Bir adet su tankeri, bir adet otobüs, yeni bir çöp kamyonu ve çöp taksinin yer aldığı yeni araçlarımızla hizmet kalitemizi daha da arttıracağız” diye konuştu.

“ÇAĞIN GERİSİNDE KALAMAYIZ”

Başkan Kul Terme Belediyesinin araçlarının çağın gerekliliklerini yerine getirebilecek düzeye çıkarabilmek adına mücadele ettiklerini vurgulayarak, “Dünya’da teknoloji her geçen gün değişiyor. Belediyecilik anlamında da yeni birçok farklı araç görücüye çıkıyor. Biz belediyemizin bu değişim bir parçası olmasını ve modern araçlara kavuşmasını önemsiyoruz. Belediyemizi çağın gerekliliklerine uygun donanım ile donatmak için her adımı atıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla birlikte güçlenen araç filomuz ile artık belediyemizin her hangi bir iş için araç kiralamasına ya da hizmet satın almasına gerek kalmadı. Bu işlerin hepsini kendi bünyemizde belediyemize ait araçlar ile yapabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Terme, Belediyesine, 1, milyonluk, 4, yeni, araç,
Yorumlar
Haber Yazılımı