Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 09:00
 
Samsun ses ver, haydi meydana
Samsunspor Haber: Ekonomik krizde olan ve futbolcuları serbest kalmaya başlayan Samsunspor’da durumu tepki gösteren Samsunspor taraftarları, “Samsunspor yok olmasın” diye bugün yürüyüş gerçekleştirecek.
GÜNDEM Haberi
Samsun ses ver, haydi meydana

Hem maddi kriz hem de idari kriz ile boğuşan Samsunspor’da yaşanan zorlu sürecin ardından 8 futbolcu serbest kalma hakkını elde etmişti. Bu futbolculardan aralarında ligin en pahalı savunma oyuncu olma özelliği taşıyan Abdülkerim Bardakçı’nın da aralarında bulunduğu, Ufuk Budak, Ömer Kandemir, Hasan Hatipoğlu ve Çağrı Ortakaya gibi 5 futbolcu kulüple ilişkilerini keserek şehri terk etti. 17 futbolcusunun daha kaybetme korkusuyla karşı karşıya kalan Samsunspor’da taraftarlar şehrin dinamiklerini ayağa kaldırmaya çalışıyor.
MEYDANDA TOPLANACAKLAR
İlk olarak İstiklal Caddesi Şehir Kulübü önünde toplanma kararı alan Samsunspor taraftarı, katılımın fazla olacağı gerekçesiyle Cumhuriyet Meydanı'nda toplanma kararı aldı. On binlerce Samsunlu'nun katılacağı ve adeta 'diriliş' ateşinin yanacağı yürüyüş bugün saat 14.00'te Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşecek. İLÇELERDEN OTOBÜSLER KALDIRILIYOR
Samsun Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyasına olan destek çığ gibi büyürken, sosyal medya üzerinde yatırılan dekont görüntüleri adeta paylaşım rekorları kırıyor. Samsunspor Taraftarlarını ateşleyen bu görüntüler sonrasında yürüyüş için de ilçelerden yürüyüş için otobüslerin kaldırılacağı ifade edildi. Samsunspor taraftarının, amatör spor kulüplerinin, belediyelerin, STK'ların, iş adamları ve vatandaşların destek verdiği yürüyüşün büyük ses getirmesi bekleniyor
KAMPANYAYA DESTEK YAĞIYOR
Samsun Valiliği tarafından dün başlatılan yardım kampanyasına destek büyüyor. Taraftarlardan belediye başkanlarına kadar herkes Samsunspor’a bütçesi doğrultusunda yardım yapıyor. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "?Şehrin kalbindesin. ?Kırmızı-beyaz renkli formanın armasında göğsünün tam üstünde Atatürk’ü taşıyan tek takım olan Samsunsporumuza sahip çıkıyoruz. Asla yalnız değilsin Samsunsporum. Çünkü arkanda sana sevdalı koskoca bir şehir var" diyerek kampanyaya destek vereceği sözünü verdi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da kampanyaya destek vereceğini açıkladı. Taşçı sosyal medya hesabından, "Bu şehirde bu yürek var. Biz inanıyoruz. Daha önce de inandık. Samsun Valiliğinin başlatmış olduğu ’Samsunspor’a Yardım Kampanyası’na biz de katılıyoruz. Yüreği Samsunspor aşkıyla yanan tüm taraftarlarımızı da bu kampanyaya davet ediyorum. Şimdi tam zamanı" açıklamasını yaptı. Valilik tarafından oluşturulan yardım kampanyasında toplanacak paralar kulüp borçlarına değil, direkt olarak serbest kalma sınırında olan futbolcuların hesaplarına yatırılacak.
Kaynak: Samsungazetesi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun, ses, ver,, haydi, meydana,
Yorumlar
Haber Yazılımı