Haber Detayı
22 Şubat 2018 - Perşembe 11:25
 
Samsun Devlet Opera ve Balesi'nden konser
Ünlü besteci W. A. Mozart ile D. Cimerosa’nın eserlerinin seslendirileceği konser, 23 Şubat 2018 Cuma günü saat 20:00’da Samsun AKM Zehra Yıldız Sahnesi’nde gerçekleştirilecektir.
KÜLTÜR Haberi
Samsun Devlet Opera ve Balesi'nden konser

Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçıları tarafından gerçekleştirilecek olan “Çift Konçerto Gecesi” Konseri 23 Şubat 2018 Cuma günü saat 20:00’da Zehra Yıldız Sahnesi’nde gerçekleşecektir. 

Gecede Wofgang Amedeus Mozart’ın “Sinfonia Concertante” bestesi ile Domenico  Cimerosa’nın   “Concerto for 2 Flutes” eserleri Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçıları tarafından seslendirilecek. Gecede orkestra şefiğini Augusto Arias yaparken, Eylül Benek Salcan baş kemancı olarak yer alacak. Konserde Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestrası,  kemanda Canan Cihangir, viyolada  Ulaş Başkaya, flütte Hande Çakır  ve obuada Mert Serin’e  eşlik edecek. 

23 Şubat 2018 Cuma akşamı saat 20:00’da gerçekleştirilecek konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi saat 10:00-18:00 saatleri arası ve cumartesi günleri temsil başlama saatin kadar açıktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun, Devlet, Opera, ve, Balesi'nden, konser,
Yorumlar
Haber Yazılımı