Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 12:22
 
Hektaş Samsunlu çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatacak
Hektaş, 2018 yılında başlattığı akıllı tarım seferberliğine bu yıl da devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Hektaş Samsunlu çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatacak

Bu yıl 15 bin çiftçiye ulaşmayı hedefleyen Hektaş, Akıllı Tarım Köylerde projesi kapsamında Samsun’da çiftçilerle bir araya gelecek. 2 Mayıs’ta Samsun’un Bafra ve Çarşamba ilçelerinde çiftçilere akıllı tarım uygulamaları anlatılacak.
OYAK Grubu şirketlerinden Hektaş, geçen yıl başlattığı akıllı tarım seferberliğine bu yıl da devam ediyor. 2018 yılında Türkiye çapında 10 bin çiftçiye ulaşan ve akıllı tarım yöntemlerini paylaşan Hektaş, daha fazla çiftçiye ulaşmak için yeniden yollarda. Mart ayında Eskişehir’den yola çıkan Hektaş, 2 Mayıs’ta Samsun’un Bafra ve Çarşamba ilçelerinde çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatacak.
Bir yıl boyunca 25 bin kilometre yol yaparak 250’ye yakın köye ulaşacak proje ile çiftçiler, akıllı tarım uzmanlarıyla bir araya gelecek ve tarımdaki son teknolojik gelişmeleri öğrenecek. Proje kapsamında çiftçilere ve ziyaretçilere tarımda uzaktan görüntüleme sistemleri (drone) kullanımı, uzaktan kumandalı tarım makineleri, iyi tarım uygulamaları anlatılacak ve çocuklar için aktiviteler düzenlenecek.
Çiftçilerin yenilikçi tarım teknolojilerine hazırlanması ve milli tarımın güçlendirilmesi hedeflenen proje ile 15 bin çiftçiye ve 45 bin ziyaretçiye ulaşılması planlanıyor. İç Anadolu Bölgesi’nden başlayan proje, sırasıyla Akdeniz, Marmara, Ege, Çukurova ve GAP bölgelerini dolaşacak.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hektaş, Samsunlu, çiftçilere, akıllı, tarım, uygulamalarını, anlatacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı