Haber Detayı
25 Temmuz 2017 - Salı 14:06
 
Fizik Tedavi Ve Uygulama Oteli İnşaatı Tamamlandı
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile birlikte başlattıkları Havza Termal Fizik Tedavi ve Uygulama Oteli'nin inşaatını tamamlandığını ve iç tefrişatının yapılmasının ardından hizmete gireceğini belirtti.
GÜNDEM Haberi
Fizik Tedavi Ve Uygulama Oteli İnşaatı Tamamlandı

İkiz, İmaret Mahallesi'nde OMÜ ve Havza Belediyesi'nin imzaladığı protokol çerçevesinde 2014 yılında temel kazısına başlanan ve inşaatı tamamlanan Havza Termal Fizik Tedavi ve Uygulama Otelini ve Havza Belediyesi tarafından yapılan yol yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarını gezerek yetililerden bilgiler aldı.
Havza Fizik Tedavi Hastanesi ve Uygulama Oteli'nin ilçeye kazandırılması için belediyeye ait Lokman Hekim Kaplıca İşletmesinin yerinin ücretsiz olarak üniversiteye tahsis edildiğini, tesisin kısa süre sonra açılacağını ve tesisin hemen yanında bulunan Lokman Hekim Kaplıcalarının da yıkılarak suyunun tesise tahsis edileceğini belirtti.


Tesisin ilçe ekonomisine katkı sağlayacağını belirten İkiz, 7 bin 500 metrekarelik inşaat alanına sahip ve 6 katlı olacak otelin içinde otopark, termal havuzlar, fizik tedavi ve kür merkezi, 84 oda, spor ve egzersiz odaları, doktor odaları, lokanta ve toplantı odalarının yer alacağını söyledi.


Tesisin yaklaşık 11 milyon 500 bin liraya mal olacağını dile getiren İkiz, şunları kaydetti: “İlçemiz için önemli bir yatırım olan bu merkez için Havza Belediyesi olarak elimizden gelen desteği verdik. OMÜ ile aramızda yapılan protokol ile belediyeye ait arazi bu iş için tahsis edildi. Bu merkez tamamlandığında ilçemizin de termal sağlık merkezi olma yolu açılacak. Türkiye'de arkasında tek üniversite olan Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulama Eğitim Merkezi ilçemizde olacak. Bu bizim için büyük avantaj. Havza olarak tarihi ve termal bir ilçe olmanın yanı sıra termal sağlık merkezi bir ilçe olacağız. Ülkemizde termal fizik tedavi olarak üçüncü olan hastanemiz arkasında üniversite desteği olan tek merkez olacak. İnşaatı tamamlanan binamız OMU tarafından yapılacak tefrişat çalışmalarının ardından inşallah kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. Bizde tesisin önünde yol yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarını kısa sürede tamamlayacağız. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fizik, Tedavi, Ve, Uygulama, Oteli, İnşaatı, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı