Haber Detayı
12 Temmuz 2017 - Çarşamba 11:58
 
Bir Gurbetçi'nin Fırçasından Yansıyanlar Sergisi Piazza'da
Bafra’dan Almanya’ya uzanan bir yolculuğun son durağı Piazza AVM oldu. Yıllarca Almanya’da işçi olarak çalışan Ergin Koç’un yaptığı yağlı boya tablolar Piazza AVM’de görücüye çıktı.
KÜLTÜR Haberi
Bir Gurbetçi'nin Fırçasından Yansıyanlar Sergisi Piazza'da

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi sanatseverleri bir araya getirmeye devam ediyor. Karadenizlilerin alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Piazza, 16 Temmuz gününe kadar sürecek olan ‘Bir Gurbetçi'nin Fırçasından Yansıyanlar’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bafralı Ergin Koç, yıllar önce Almanya’da işçi olarak çalışıp emekliliğinde yağlı boya resimler yapmaya başlar. Kızı, babasını her zaman bir sergi açması konusunda teşvik eder. Ancak Ergin Koç’un ömrü, göçte yaptığı yağlı boya tabloları kendi sergisinde görmeye yetmez. Bafralı Ergin Koç, emeklilikten kısa bir süre sonra hastalığa yakalanır ancak kızı babasının yetenekli fırça darbelerini sergilemekten vazgeçmez. Ve kızı tüm bu hikâyeye ev sahipliği yapacak Piazza AVM ile tanışır.

Göçün, özlemin, başka topraklarda azınlık olmanın duygusuyla ortaya konmuş bu eserler şimdi Ergin Koç’un memleketinde sergileniyor. 16 Temmuz’a kadar sürecek olan ‘Bir Gurbetçi'nin Fırçasından Yansıyanlar’ sergisi Piazza AVM’de sanatseverleri bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için: 
Team İletişim ve Danışmanlık
Nurcan Koç nurcan.koc@teamiletisim.com 
0212 358 00 20 – 0530 382 06 64

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, Gurbetçi'nin, Fırçasından, Yansıyanlar, Sergisi, Piazza'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı