Haber Detayı
18 Temmuz 2017 - Salı 11:57
 
Belediye kedi için seferber oldu
6 katlı binanın çatısından havalandırma boşluğuna düşerek mahsur kalan kedi, Terme Belediyesi ekiplerinin zorlu mücadelesi ile kurtarıldı.
DİĞER Haberi
Belediye kedi için seferber oldu

Terme’de, havalandırma boşluğunda mahsur kalan kedi, Terme Belediyesi ekiplerini harekete geçirdi. Elmalık mahallesi yıldırım sokak üzerinde 6 katlı binanın havalandırma boşluğuna bir kedinin düştüğü ihbarı yapıldı. Kedinin düştüğü binaya giden Terme Belediyesi’ne bağlı ekipler mahsur kalan kediyi yaklaşık 3 saatlik bir çalışmanın ardından kurtardı.
6 katlı binanın 4. katındaki alanda kaldığı belirlenen kedinin, çıkarılması için öncelikle çatı katındaki havalandırma boşluğunda duvar kırılarak alanın aydınlatılması sağlandı. Daha sonra alınabilecek alana geçen kedi ekiplerin zorlu mücadelesi ile duvar kırılarak kurtarıldı.


HAYVANSEVERLERDEN TEŞEKKÜR
Kedinin mahsur kaldığı binanın bitişiğinde oturan, Belediyeye ihbarı yapan ve çalışmaya destek veren HAYTAP-Orkinos Derneği Terme Temsilcisi Nurten Candan Belediye ekiplerine teşekkür etti. Candan, "Havalandırma boşluğuna düşen kedinin kurtarılması için Belediye ekiplerinden yardım istedik. Uzun uğraşlar sonunda kedi kurtarıldı. Terme Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyorum" dedi.

İHBAR EDİN 
Hayvan dostu bir şehir olarak ihtiyaç sahibi hayvanlara sahip çıkmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Kul, vatandaşların bu tür olaylarla karşılaşmaları durumunda belediyeyi arayarak yardım istemelerini istedi. 
SOKAK HAYVANLARI TERME’NİN SAKİNLERİ
Hayvanların hayatına da büyük önem verdiklerinin altını çizen Kul, “Yaratılan her varlık ilgiye ve yardıma muhtaçtır. Biz de elimizden geldiğince bu bilinçle hareket edip yaralı sokak hayvanlarının yardımına koşuyoruz. Sokak hayvanlarının yaşama haklarına sahip çıkarak, bizden şefkat bekleyen hayvanları korumalıyız.  Unutulmamalıdır ki onlar bizden yalnızca şefkat bekliyorlar. Tüm hemşehrilerimiz sokak hayvanlarımızı da Terme’nin sakini olarak görmelidir. Bu vakanın mutlu bitmesinden ve işbirliğinden dolayı HAYTAP-Orkinos Derneği Terme Temsilcisi Nurten Candan hanıma özellikle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, kedi, için, seferber, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı