Haber Detayı
28 Temmuz 2017 - Cuma 15:47
 
Bafra Zabıtası Gıdada Sahtecilik Yapan Satıcılara Ceza Yağdırdı
Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, Pazar yerlerinde denetim yaptı.
GÜNDEM Haberi
Bafra Zabıtası Gıdada Sahtecilik Yapan Satıcılara Ceza Yağdırdı

Pazaryerinde incelemeler yapan ekipler, içerisinde margarin bulunan tereyağlarını tespit etti. Numune alınarak tahlile gönderilen yağların sonuçları olumsuz çıktığından satıcılara cezai işlem uyguladı. İki ayrı satıcının ürünlerinde çıkan sahte malları imha eden ekipler her iki satıcıya da ayrı ayrı 16 bin lira ceza yazıldı.

Gelen ihbarları değerlendiren ekipler, vatandaşların konu hakkında duyarlı olmasını istediler. Bu gibi durumlarda vatandaşların Alo Zabıta 153 ve Alo Gıda Hattı 174’e şikâyetlerini bildirmeleri istendi.

Denetimlerin her zaman devam edeceğini söyleyen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ederek şunları söyledi: 

“Yaklaşık 1,5 ay önce Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri yaptıkları pazaryeri denetiminde bazı gıdalarda sahtecilik yapıldığını tespit ettiler. Bu tespitler sonucu gıda numuneleri alındı ve tahlile gönderildi. Yapılan tahlillerin sonuçları menfi çıktı. Buna istinaden ilgili madde gereği 2 satıcıya ayrı ayrı 16.000 TL ceza yazıldı. Pazaryerinde denetimler mutat olarak sürmekte. Halkımızın sağlığı ile oynamaya çalışan hiç kimseye göz açtırmayacağız. Bununla birlikte vatandaşlarımızın da bu hususta daha dikkatli olması gerekir. Hemşerilerimiz şikâyetlerini Alo Zabıta 153 ve Alo Gıda Hattı 174’e bildirebilirler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bafra, Zabıtası, Gıdada, Sahtecilik, Yapan, Satıcılara, Ceza, Yağdırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı