Haber Detayı
19 Ekim 2017 - Perşembe 17:39
 
Bafra'da Çocuklardan Tiyatroya Büyük İlgi
Bafra Belediyesi Kültür işleri müdürlüğü çocukları tiyatro ile buluşturdu.
GÜNDEM Haberi
Bafra'da Çocuklardan Tiyatroya Büyük İlgi

 Bafra Belediyesi Belediye Kültür Merkezi’nde anaokulu ve ilkokul öğrencileri için Scooby-Doo çizgi film karakterlerinin canlandırıldığı bir tiyatro etkinliği düzenledi. Tiyatroya çocuklar büyük ilgi gösterdi. Salonda muhteşem bir kalabalık oluştu. Bafra Belediyesi Kültür işleri müdürü Yusuf Danışmaz ve Kültür işleri müdürlüğü personelleri çocukların mutlu olması için yoğun bir gayret gösterdiler. 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kültürel gelişmeyi sağlayan önemli güçlerden biride tiyatrodur. Tiyatro aynı zamanda Bir yaşam bilimi ve toplum sanatıdır. Bu nedenle her birey her çağında tiyatroyla iç içe olmalıdır. Ruhsal gelişimini de tiyatro ile beslemelidir. Biz de bu önemli sanat dalında çocuklarımıza yönelik bir etkinlik düzenledik. Belediye Kültür Merkezimizde anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz için ücretsiz Scooby-Doo çizgi film karakterlerinin canlandırıldığı bir çocuk tiyatrosunu öğrencilerimize sunduk. Öğrencilerimizin bu etkinliğimize büyük ilgi göstermesinden çok mutlu oldum. İlçe milli eğitim müdürlüğümüze, okullarımızın müdürlerine, sevgili çocuklarımıza ve saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyorum.

Kültür ve sanat etkinliklerimize ara vermeden devam etmekteyiz. Yeni etkinliklerimizde olacak. Ayrıca ilçemizden daha önce pek çok defa yaptığımız gibi Çanakkale şehitliğimize geziler düzenleyeceğiz.  Sivil toplum kuruluşlarımızın yapacağı etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın kutlamaları için hazırlıklar yapıyoruz. Festivallerimiz ve şenliklerimizi sürdüreceğiz.” Dedi. 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bafra'da, Çocuklardan, Tiyatroya, Büyük, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı