Haber Detayı
23 Şubat 2018 - Cuma 18:23
 
Alaçam Belediyesi ile İŞKUR arasında protokol imzalandı
Protokol ile engelliler ve eski hükümlülere yönelik hibe destekli uygulama başlatılacak. Uygulama ile ilgili protokol Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ve Bafra İŞKUR Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik arasında imzalandı.
GÜNDEM Haberi
Alaçam Belediyesi ile İŞKUR arasında protokol imzalandı

Yapılan protokole göre bu hizmetten faydalanmak isteyenler 26 Şubat tarihine kadar Bafra İŞKUR Merkezine müracaat edebilecek. Program kapsamında mesleki eğitim kursları verilecek ve bu kursları başarılı ile bitirenlerden kendi işini kurmak isteyenlere hibe desteği sağlanacak.

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar yaptığı açıklamada, “Yapılan protokolle işe uyum ve istihdam projeleri desteklenecek. Bundan engelli bireylerimiz ile eski hükümlülerimiz faydalanacak. İş bulma konusunda dezavantajlı konumda olanların başında eski hükümlü ve engellilerin geldiğini, bu nedenle onlara destek amacıyla bir proje başlatıldığını açıklayan Başkan Uyar , “Proje ile eski hükümlü ve engelli vatandaşların iş kurmasını amaçlıyoruz. Hibe desteği ile engelli bireylerimiz için uygun bulunan projelerde kendi işini kurmak için kuruluş işlemleri, işletme gideri desteği ve kuruluş desteği için vergiler dahil fatura karşılığında hibe verilecektir. Eski hükümlülerimiz içinde iş kurma desteği verilecektir.. Müracaatlar 26 Şubat 2018 tarihine kadar Bafra İŞKUR Merkezi Müdürlüğüne yapılacaktır” dedi.

Mülakat Alaçam Belediye Hizmet Binası Çözüm Merkezi Birimde 27.02.2018 Salı Günü Saat 10:00 ‘da yapılacaktır.

Kursu Alaçam Belediyesi Sosyal Tesisi Anneler Parkında 01.03.2018 tarihinde başlayıp 04.03.2018 tarihinde sona erecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alaçam, Belediyesi, ile, İŞKUR, arasında, protokol, imzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı